Malatya Yazılım | Malatya Web Tasarım | Codesoftware Yazılım https://codesoftyazilim.com Malatya Yazılım | Malatya Web Tasarım | Codesoftware Yazılım Tue, 30 Nov 2021 07:23:46 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.4 https://codesoftyazilim.com/wp-content/uploads/2019/05/cropped-codelogo_new-kopya-32x32.png Malatya Yazılım | Malatya Web Tasarım | Codesoftware Yazılım https://codesoftyazilim.com 32 32 SEO İçin SSL Sertifikasının Önemi https://codesoftyazilim.com/seo-icin-ssl-sertifikasinin-onemi/ https://codesoftyazilim.com/seo-icin-ssl-sertifikasinin-onemi/#respond Mon, 06 Jun 2016 11:28:17 +0000 http://demo.goodlayers.com/infinite/?p=1314 Seo için SSl Sertifikasının önemi;

SSL sertifikaları verilerimizin kullanıcı ve sunucu arasındaki iletim süreci için günümüzde web sitelerinin olmazsa olmazlarındandır. Özellikle e-ticaret siteleri ve internet bankacılığında kullanıcıların güvenliği için önemli bir noktadır.?

SSL Sertifikası Nedir ?

SSL’in açılımı ‘Secure Socket Layer’ olarak bilinir ve türkçe karşılığı ‘Güvenli Soket Katmanı’ şeklindedir. SSL sertifikaları özellikle e-ticaret siteleri, çevrimiçi ödeme işlemlerinin uygulandığı web siteleri, webmail sistemleri gibi birçok alanda ihtiyaç duyulan bir şifreleme çözümüdür. Bu şifreleme kullanıcı ve sunucu arasında yapılmaktadır, böylece sayfalarda girdiğiniz şifre gibi önemli bilgilerinizin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi engellenmektedir.

Neden SSL Sertifikası Kullanmalısınız ?

Google Chrome internet tarayıcılarının adres çubuğunda, Ocak 2017’den itibaren SSL sertifikası kullanılan web siteleri için yeşil renkli ‘güvenli’ bilgisi yer almaktadır, ancak SSL Sertifikası bulunmayan web sitelerinde ise ‘Güvenli Değil’ bilgisi yer almaktadır. Bu durum da özellikle web sitenizin SSL sertifikası hakkında bilgi sahibi olmayan ziyaretçilerinizin web siteniz hakkında düşünceleri olumsuz yönde olacaktıri, bu durumda web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların web sitenizden hemen çıkma oranı da etkilenebilmektedir.

SSL
HTTP + SSL = HTTPS

SSL Sertifikalarının SEO Çalışmalarına Etkisi Nedir?

Önceki cümlede de bahsettiğim gibi, SSL sertifikalarının kullanılması web sitenizin ‘Güvenli‘ olarak işaretlenmesi halinde web sitenizin ziyaretçilerinin web siteniz hakkındaki düşüncelerini değiştirebilmektedir ve bu durum da, web sitenizden hemen çıkma oranlarına yansıyabilir. SEO açısından SSL sertifikalarının etkisi için ciddi anlamda katkı sağladığını ya da hiç katkı sağlamadığını söylemek doğru olmayacaktır.

SSL sertifikalarının web sitenizin Google’daki sıralamasına ciddi anlamda olmasa da olumlu etkisi olabilmektedir ancak; ilerleyen zamanlarda SSL sertifikasının SEO konusunda yapılacak çalışmalarda daha yüksek bir öneme sahip olacağı tahmin edilmektedir.

SSL sertifikasını sadece e-ticaret siteleri açısından değerlendirmek doğru olmayacaktır. Kişisel blog sahibi bile olsanız az önce bahsettiğim olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmamanız ve kullanıcılara ‘Güvenli’ bir web site deneyimi yaşatmanız açısında önem taşır.

SSL Sertifikası Nasıl Satın Alınabilir ?

SSL sertifikası satın alabilmeniz için web sitenizi barındırdığınız hosting firmasından bilgi alabilirsiniz.

Comodo, RapidSSL, GeoTrust, Symantec gibi güvenilir SSL sertifikası ürünlerini uygun fiyatlandırma üzerinden satın alabilirsiniz.

]]>
https://codesoftyazilim.com/seo-icin-ssl-sertifikasinin-onemi/feed/ 0